Temiz Oda Sistemi Teklifi

Temiz Oda Sistemi

  • Ürün Kodu :
  • Piyasa Fiyatı

TELEFONDA SİPARİŞ VER

+90 312 395 66 13

Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

Temiz oda sistamleri teknik özellikler : CLASS 1000 - CLASS 10000

Temiz oda sistamleri Ortam sıcaklığı19 ºC ile 26 ºC arasıda ayarlanmaktadır.
 

Özel bir şart belirtilmediği sürece bağlı nem %50 - %60 arasındadır. Laminar akışta HEPA filtre üzerindeki hava hızı 0,45m/s ± %20 olmaktadır. Oda içine %10 -%15 fazla hava sevk ederek ortamda isteğe bağlı pozitif basınç sağlanabilmektedir.Kapı duvar ve tavan sızdırmazlıkları sağlanmaktadır.Sıcaklığın nemin akış hızlarının toleransları ile birlikte belirli sınırlar içerinde olması sağlanır.Oda içerisinde parametre kontrolu aşağıdaki testlerle sağlanmalıdır.Sıcaklık Bağlı nem oranı (%RH) saatteki hava değişim sayısı ve taze hava oranıOrtam hava basıncı Hava hareketi ve hızı (Türbülanslı /Laminar Akım) Ses ve Vibrasyon

Temiz oda sistamleri Temiz oda ve İklimlendirme Oda Panel özellikleri:

Kullanılan ham madde özellikleri EPS (Ekspanded Polistren) ve CTP (Camelyaf Takviyeli Polyester) sistemlidir. İlgili standartlar TS EN ISO 14644-4, TS 1263 ve TS EN 13501-1/Aralık 2003 atıf yapılan standart TS EN ISO 11925-2 30kg/m3 yoğunlukta, E Class EPS(Ekspanded Polistren) plakanın her iki yüzeyine, HACCP standartlarına ve GMP normlarına uygun, B2 (DIN 4102) ve Class1 (BS 476 Part 7) yangın seviye belgeli CTP (Cam Elyaf Takviyeli Polyester)Yekpare olarak 1200x3000x20 mm boyutlarında üretilebilmelidir. Jelkot yüzey korumalı,Konsantre boyalı,Kolay temizlenebilen, toz üretmeyen ve toz tutmayan yapıda,Çizilmelere karşı mukavemetli, Neme,temizlik malzemelerine, solvent ve dezenfektanlara dayanıklı, Mikroorganizmaların yerleşim ve gelişmesine izin vermeyen, düz, pürüzsüz ve tamamen gözeneksiz bir yüzey yapısına sahip, HACCP-Hazard Analysis and Critical Control Point belgeli, PVC malzeden imal edilen,tırnak geçme sistemli, hijyenik ve sızdırmaz kenar contalı (ROHS belgeli), toz ve bakteri birikimine izin vermeyecek şekilde radyüslü olarak tasarlanmış “H Birleşim Profilleri” vasıtası ile kolayca monte edilip, yeniden sökülebilen dizaynda, Panellerin Duvar Duvar, Duvar-Tavan ve Duvar-Zemin birleşimlerinde, toz ve bakteri birikimine izin vermeyecek şekilde radyüslü olarak tasarlanmış PVC malzeden imal edilen, tırnak geçme sistemli, hijyenik ve sızdırmaz kenar contalı (ROHS belgeli) “İç Köşe Kapama Profilleri” ile birlikte kullanılabilen.

Temiz oda sistamleri Modüler ve kompozit bir “Duvar Kaplama Panelidir.

Temiz oda sistamleri Uygulamada Dikkat edilmesi Gerek Kurallar: 
 

Temiz oda için birinci koşul havadaki parçacık sayısının kontrol altında tutulması ve sürekliliğinin sağlanmasıdır. Bu sürekliliğin sağlanması için oda sınıfına göre; Saatlik hava değişim miktarı belirlenir, Kullanılacak filitre kalitesi (sınıfı) belirlenir, Hava akış biçimi (laminer veya türbülanslı) belirlenir Hava akış yönü belirlenir. Giriş çıkışlar kontrol altına alınır (çift kapılı inter-lock özellikli giriş ve çıkışlar, malzeme transferleri için pass-boxlar). Odanın sınıfı gerektiriyorsa personel girişine hava duşu konur. Oda veya odalar pozitif basınç altında tutulur, en düşük parçacık sayısına sahip olması gereken odanın basıncı en yüksektir. Odalar arası basınç farkları havanın düşük parçacıklı odalardan yüksek parçacıklı odalara ve oradan da dışarıya akacağı şekilde planlanır. Temiz oda, personelin sıcak geldiğinde veya hava almak istediğinde pencereyi açabileceği bir çalışma ortamı olmadığından havalandırma sistemi dizayn edilirken yüksek miktarda taze hava girişi ve 20-22 santigrad civarında sıcaklığı sabitleyecek şekilde soğutma-ısıtma sistemi planlanır.

Bankalara özel taksit seçenekleri :

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan
Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
İlgili Ürünler
Bu Kategorinin En Çok Satanları